Business Intelligence

Business Intelligence to proces przekształcenia danych w wiedzę, zapewniając optymalizację procesów biznesowych oraz zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Panele BI

Głównymi elementami analitycznymi systemu enova365 są przejrzyste panele z raportami Business Intelligence.

  • Intuicyjny mechanizm tworzenia wizualizacji metodą drag&drop – rozmieszczanie i skalowanie wykresów, wskaźników oraz tabel w dowolny sposób.
  • Zarządzanie dostępem do prezentowanych danych – możliwość dopasowania widoku paneli do potrzeb dyrektora generalnego, analityka czy handlowca dzięki rozbudowanym opcjom udostępniania.
  • Śledzenie planów sprzedażowych, wyników finansowych, pracy działu handlowego lub raporty z działu HR – w Panelach BI można wizualizować dane z całego systemu enova365 oraz zewnętrznych źródeł.
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Wskaźniki

Ważnym elementem Business Intelligence w enova365 są wskaźniki, zwane często kluczowymi wskaźnikami efektywności (KPI ang. Key Performance Indicators) lub wskaźnikami działania. Przedsiębiorstwo, opracowując strategię kontrolingu obszarów swojej działalności, powinno zdefiniować te wskaźniki, zarówno finansowe, jak i poza finansowe. Są ważnym elementem monitorującym procesy w organizacji, gdyż pozwalają jasno rozstrzygać czy postawione cele są realizowane oraz na jakim etapie się znajdują.
BI w enova365 dostarcza pakiet takich wskaźników z różnych obszarów systemu ERP. Są to zarówno wskaźniki proste mierzące dynamikę sprzedaży, strukturę nieobecności pracowników, jak również bardziej złożone tj. pokrycie zobowiązań, średni czas regulowania należności czy stan nadgodzin wśród zatrudnionych pracowników w firmie.
Dodatkowo w prostym edytorze operator posiadający stosowne uprawnienia może samodzielnie utworzyć potrzebny dla niego wskaźnik.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Business Intelligence w obszarach enova365

Do tej pory sądzono, że kluczowe wskaźniki efektywności przydatne są tylko dla kadry zarządzającej. BI w enova365 zmienia tę zasadę, w tym systemie dostęp do wiedzy ma każdy pracownik w zależności od jego potrzeb oraz uprawnień. Każdy proces, aby był efektywny, powinien zostać zasilony wskaźnikami. Dlatego w enova365 każdy operator może, w dowolnym miejscu w systemie, umieścić ważne dla niego informacje. Lista zamówień, formularz faktury sprzedażowej, lista płatności czy kartoteka pracownika mogą zawierać wybrane przez operatora wskaźniki. Dzięki temu podczas codziennej realizacji procesów operator otrzyma stosowną informację natychmiast i dokładnie tam, gdzie wykonuje swoją pracę.
Użytkownik może dowolnie zdefiniować bannery na listach i formularzach korzystając ze zbioru dostępnych wskaźników, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zaawansowane możliwości analityczne

Business Intelligence w enova365 dostarcza uporządkowany, jednolity i wiarygodny zbiór danych, który dla analityka firmy stanowi doskonałe źródło do odkrywania wiedzy o firmie, a dzięki zastosowanej architekturze umożliwia podłączenie dowolnego, dostępnego na rynku i preferowanego przez konkretnego analityka narzędzia.
Łatwy i jednocześnie przyjazny edytor do budowy takich zbiorów danych pozwala analitykowi stworzyć własne dziedziny analityczne, bez konieczności zaawansowanej znajomości języka zapytań do zarządzania bazami danych.
Raz przygotowana dziedzina analityczna służy zarówno do odkrywania wiedzy w zewnętrznych narzędziach, jak również umożliwia stworzenie wskaźników i dodanie ich do systemu enova365.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Analiza danych z innych systemów

W dobie cyfryzacji i wykorzystywania w organizacji często kilku systemów zarządczych jednocześnie, ważne jest przekazywanie informacji i wiedzy pomiędzy systemami bez konieczności wysyłki skomplikowanych plików. Business Intelligence w enova365 umożliwia import danych z baz danych innych systemów, następnie utworzenie z tych danych wskaźników i udostępnienia ich w enova365.  Taki sposób zarządzania informacją jest bardziej użyteczny, a także bezpieczny. Korzystając z obszaru Business Intelligence w systemie enova365 użytkownik ma szeroki dostęp do wiedzy.

Zobacz jak enova365 Business Intelligence zamienia dane w wiedzę!


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Więcej informacji